Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cattleya, Cattleya aclandiae

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

David, 18. 1. 2011

(Administrátor, 18. 1. 2011 20:29)

Já osobně s vámi tedy musím nesouhlasit, většina orchidejí pěstovaných pro prodej a prodávaných pro širokou veřejnost jsou vyšlechtěné tak, aby se dali zdárně v domácích podmínkách pěstovat a taktéž zdárně dovést ke květu. Je sice pravdou, že rod Cattleya je třeba v zimních měsících přisvěcovat, ale i tady se najde dost kříženců, které zdárně vykvétají na jaře a bez přisvěcování. Co se týká rodu Vanda, tak já osobně zdárně každoročně přivedu své rostliny ke květu a některé i třikrát do roka. Pěstuji orchideje v panelákovém bytě.

Re: David, 18. 1. 2011

(David, 19. 1. 2011 18:01)

Děkuji za reakci. Já jsem tu svoji radu myslel pro člověka, který se chce potěšit pěknou kytkou aniž by musel vynaložit nějaké extra úsilí.
Chápu, že vy dokážete Cattleju přivést ke květu i Vandu ale asi budete fanda jako já. Já kytky rosím udžuju jim vlhkost kolem 70%, přes zimu jim svítím (sousedi si asi myslí, že pěstuju marihuanu), zimuju je podle požadavků na teplotu. Nejradši mám Cymbidium:o) to je nejhezčí kytka. Přeju hodně úspěchů.

Cattlea

(mIrka, 1. 9. 2010 0:30)

Na jaře jsem si koupila cattleu
po odkvětu jsem seřízla stonek.
nyní mi vyrostl nový list a zatím nekvete!
Kdy začít přihnojovat?
To samé mám s s jinýma orch.
phalaenopsis!

Re: Cattlea

(David, 18. 1. 2011 10:22)

Pěstuju orchideje už hodně let a nevím teda jestli se mnou budou všichni souhlasit ale nedá se čekat, že krásně kvetoucí kytka, kterou si přinesete z Hornbachu pokvete i vám doma znova a znova. Je třeba si uvědomit že zahradnické firmy pěstují sazenice ve sklenících v ideálních podmínkách a s důrazem na to přivést je ke květu tak brzo aby ještě neměly moc listů a vzdušných kořenů. A vypadaly tedy co nejatraktivněji. Vy si kytku koupíte a přinesete ji do bytu, kde je moc suchý vzduch, nedostatek světa navíc jen z okna, tedy zboku – někdy úpal, někdy průvan. Kytka to většinou vydrží ale zakvete tak nejvýš jednou a pak už jenom pozorujete jak rostou nové a nové listy. Pokud hledáte orchidej, která vám pokvete ještě 3-4 roky tak berte Phalaenopsis nebo Miltonie, ty jsou schopné znovu kvést i v bytech. Na Cattleju nebo Vandu!!!!(to je kapitola sama pro sebe) Zapomeňte – pokud tedy nemáte tropický skleník.

Cattlea (Mirka)

(Administrátor, 1. 9. 2010 20:50)

Pokud orchidej roste, u některého druhu je to list, u jiného druhu jde o celou novou rostlinku (pahlízu) pak je třeba rostlině dodávat hnojivé látky. Pokud orchidej prochází fází odpočinku, pak nehnojíme a u některých druhů ani nezaléváme. Druhy Phalaenopsis výraznou fází odpočinku neprocházejí, proto je třeba hnojivé látky dodávat po celý rok. Druhy Cattlea nakvétají až zcela vzrostlé nové pahlízy, po celou dobu jejich růstu přihnojujeme.